به وب سایت پدرام موسوی خوش آمدید.
طراحی سایت و سئو سایت

یک مدیر خوب چگونه باید باشد؟

یک مدیر خوب چگونه باید باشد؟

یک مدیر خوب چگونه باید باشد ؟ سوالی که برای تمام کارمندان و کارفرمایان وجود دارد!!! واقعا یک مدیر خوب چگونه باید باشد؟

من حدود به 12 سال است که در بازار کار مشغول به فعالیت هستیم و با تعداد زیادی از کارفرمایان و کارمندان به عنوان همکار و یا به عنوان دوست و مشاور صحبت های زیادی داشتم وقتی که از آنها می پرسیدم : یک مدیر خوب چه رفتاری با زیردستان خود باید داشته باشد جواب های گوناگونی دریافت میکردم و تمام پاسخ ها برای من بسیار جالب بود.

اما واقعا یک مدیر خوب چگونه باید باشد یا چه رفتاری باید داشته باشد ؟

من یک مدیر هستم یا کارمند ؟

در اول بحث باید ما به این سوال که من یک مدیر هستم یا کارمند یک پاسخ دقیق بدهیم تا اول تکلیفمان با خودمان و موقعیت شغلی خودمان روشن شود و بدانیم در کسب و کاری که در آن مشغول هستیم چه نقشی داریم و کجای این سناریو ایستاده ایم.

بعد از پاسخ به این سوال مشخص می شود که تا به الان کجای کار بوده ایم و حتی با پاسخ به این سوال شاید موقعیتی که باید در آن قرار داشته باشیم را پیدا کنیم چرا که بعضی مواقع در موقعیت اشتباهی قرار گرفته ایم و یا حداقل احساس میکنیم که در موقعیت درست هستیم در صورتی که واقعا شاید نباید در این موقعیت باشیم! و همین امر باعث می شود که ما توقعات داشته باشیم که اشتباه هستند!!!

کار یک مدیر چه چیزی است ؟

کار یک مدیر چه چیزی است یا یک مدیر چه کاری در سازمان باید انجام دهد ؟ سوالی است بسیار حساس ، اگر فردی که پشت میز مدیریت نشته است نتواند به آن پاسخ دهد یا یک پاسخ اشتباه دهد کار آن سازمان زار است!!! چرا که فردی که مدیر یک بخش است توانایی انجام وظایم شغل مدیریتی خود را ندارد!!!

یک فرد که مدیر قسمتی از سازمان است تعدادی کارمند زیر دست برای انجام شرح وظایف این بخش از سازمان دارد.مدیر باید توانایی این را داشته باشد که از بین این تعداد کارمند مشخص کند چه کسی چه کاری را انجام دهد البته این انتخاب باید با شناسایی توانایی های فردی و کاری این افراد مشخص شود.

مدیر باید توانایی برنامه ریزی انجام کارها را داشته باشد و توانایی تقسیم درست تسک های کاری بین افراد را بلد باشد تا کارها با روند مناسبی انجام شوند و سردرگمی در بخش خودش ایجاد نشود.

مدیر نباید در انجام کارهای روزمره کارمندان زیر دست خود به صورت مستقیم دخالتی داشته باشد بلکه باید کارهای مورد نظر را از کارمندان زیر دست خود بخواهد تا با تقسیم بندی تسک های کاری و بدون آشفتگی، کارها انجام شوند.

مدیر باید یک کار را به یک نفر بسپارد نه همزمان یک کار را به چند نفر بسپارد یا چند نفر را بی دلیل درگیر یک کار کند! این کار ضعف مدیریتی این فرد را میرساند و باعث آشفتگی کاری می شود و باعث می شود با تداخل های کاری هیچ کاری انجام نشود و یا کارها ناقص انجام شوند.

پس یک مدیر خوب باید بتواند مدیرت زمان ، مدیریت برنامه ریزی ، مدیریت تسک ها ، مدیریت منابع انسانی زیر دست خود را به خوبی بلد باشد.

یک مدیر خوب در کنار خواستن انجام شدن کارها توسط نیروهای زیر دست خود باید یک انرژی خوب داشته باشد و دلگرمی زیردستان خود باشد طوری که نیروها با وجود این فرد دچار استرس و ترس و دلهره نشوند بلکه با حضور وی نیروها بیشتر و با تمام وجود دل به کاردهند.

مدیر باید مدیریت زمان بداند

همونطور که گفته شد یک مدیر باید مدیریت زمان بداند و باید طوری برنامه ریزی ها را انجام دهد تا در انجام برنامه های محوله بدون هیچ گره خوردگی کارها انجام شود.

مدیر باید مدیریت بحران بداند

مدیر باید مدیریت بحران بداند !!! اصلا مدیریت بحران چه چیزی است ؟ اصلا مگه قرار هست بحران به وجود بیاید ؟

تمام سوالات دست است ما به عنوان مدیر باید طوری برنامه ریزی انجام دهیم که بحران در سازمان به وجود نیاد بلکه بحران های موجود را رفع کنیم اما حتی باید 1% احتمالات بحران را جدی بگیریم و ما به عنوان مدیر باید برای رفع بحران احتمالی یک برنامه دقیق داشته باشیم حتی اگر این بحران هیچ موقع رخ ندهد.

مدیر باید چینش تیم بداند

مدیر باید چینش تیم بداند ؟ باید بگم بله باید به خوبی بداند چرا که در یک بخش تعدادی پرسنل وجود دارد که مدیریت این افراد به عهده مدیر آن بخش است به همین دلیل فردی که در شغل مدیر در حال فعالیت است باید بلد باشد مهره های خود را چگونه و در چه قسمت های قرار دهد تا کارها به بهترین حالت ممکن انجام شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

معرفی الگوریتم رقص گوگل
الگوریتم پیج رنک چیست ؟
جوملا چیست ؟
طراحی سایت بدون کد نویسی؟
ویژگی سایت خوب
چرا طراحی لوگو مهم است ؟

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • شیراز - پارک علم و فناوری فارس
  • 09170440148
  • info@mr-moosavi.ir
درباره ما

سلام و درود

من پدرام موسوی هستم فارغ التحصیل رشته نرم افزار از دانشگاه آزاد واحد شیراز.

چیزی حدود به 10 سال سابقه فعالیت در زمینه برنامه نویسی موبایل و ساخت وب سایت برپایه پی اچ پی و وردپرس دارم.به زبان های برنامه نویسی جاوا،پی اچ پی،دارت تسلط دارم و با دیتابیس های مای اسکیوال، اس کیو ال سرور و اوراکل و اس کیولایت کار کردم.

من تمام علم و دانشی که دارم را برای کمک به شما در اختیارتان قرار خواهم داد.

موفق و پیروزباشید.

آخرین مقالات

تمامی حقوق این قالب متعلق به پدرام موسوی می باشد.